Penil Protez İmplantasyonu (Mutluluk Çubuğu)

Şiddetli sertleşme bozukluğu olan hastalarda diğer tedavilerin başarısız olduğu durumlarda uygulanan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem sırasında penisin içerisine sertleşmeyi sağlayacak protezler yerleştirilir.  Ameliyattan sonra 4 hafta boyunca ağır kaldırılmamalı, bisiklete binilmemeli, termal banyo ya da saunaya girilmemeli, cinsel yaşamdan uzak durulmalıdır. Hasta daha sonrasında normal cinsel yaşantısına dönebilmektedir.  

Bükülebilir penis protezi

Penis devamlı sert halde kalır. Cinsel birliktelik öncesi hasta penisi düzelterek cinsel birlikteliğe girer. Sonra bükerek tekrar normal hayatına devam eder.

Bükülebilir penis protezi (tek parçalı) animasyon gösterisi

İki parçalı penil protez

Normal ereksiyonu taklit eden mekanizmadır. Penis içine yerleştirdiğimiz bir protez var. İşlem öncesi penis bir pompayla şişirilir. Eş ve kişi memnuniyeti çok yüksektir.

İki parçalı penil protez animasyon gösterisi

Enine boyuna doğru büyüyen üç parçalı penis protezi

Normal birliktelik öncesinde pompayla sertlik sağlanır. İşlem sonrası normal hale getirilir. Hızlı ve etkili çözüm sağlar. Kişi ve eş memnuiyeti çok yüksektir. Bu protezler dışarıdan gözükmez, kişi söylemediği sürece kimse fark etmez. Penil protez çocuk sahibi olmaya engel değildir.

 

Enine boyuna doğru büyüyen üç parçalı penis protezi kullanımı